×
اطلاعات تماس با پشتیبانی
لطفاً در ساعت اداری تماس گرفته شود.
تلفن پشتیبانی : ۰۹۱۲۸۲۲۷۷۵۹

مقالات

ترمیم هایی که ساختاری دارند که تمام ضخامت آنها از سرامیک دندانی ساخته می شود (یک ماده شیشه ای مانند که شبیه به مینای دندان است). .در اصل سرامیک مورد استفاده چینی( پرسلن) بود. این نوع روکش به عنوان یک "ژاکت چینی"(porcelain jacket) نامگذاری شد و برای اولین بار در اوایل دهه 1900 معرفی شد.امروزه همه سرامیکها با استفاده از تکنیک های ساخت و ساز در اواسط 1980 از نوع خاصی از ترکیب مصنوعی یا مهندسی ساخته شده اند.
ایمپلنت دندان جایگزین های ریشه دندان است که با تاج دندان سرامیکی پوشانده شده است. تاج با استفاده از اباتمنت به ایمپلنت متصل می شود. کاشت زیرکونیا در عرصه کاشت تا حدودی جدید است. در ایالات متحده ،از سال 2007 (از اواخر دهه 1980) از زیرکونیا برای کاشت ایمپلنت استفاده شده ، در حالی که از دهه 1960 از تیتانیوم برای کاشت دندان استفاده می شده.
لمینت دندان (Dental laminate) که گاهی به آن ونیر (Veneer) نیز گفته می شود، روکش نازکی است که همرنگ دندان، و جهت بهبود زیبایی لبخند و ظاهر کلی فرد طراحی شده است. وقتی قطعات کوچک لمینت روی دندان ها قرار می‌گیرند، باعث تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان‌ها به وضعیت دلخواه فرد می شوند.